Вірус імунодефіциту котів.
На жаль, інколи доводиться дізнаватися про здоров’я свого улюбленця не дуже приємні новини. Чути, що твій котик або собака хворіють важким захворюванням, крає серце. Так, коли власники дізнаються про таку хворобу як вірус імунодефіциту котів (ВІК), він чує смертельний вирок, а не назву недиги. Але!
Перш за все – це не вирок, не привід застосування евтаназії, не привід завести в ліс або віддати в притулок. По друге – ВІК не передається людини.

Що таке вірус імунодефіциту котів (ВІК)
Вірус імунодефіциту котів (ВІК) або Feline immunodeficiency virus (FIV) – це вірусна інфекція, яка впливає на захисну систему котів. ВІК належить до сімейства ретровірусів, що називається лентивірусами. Зазвичай лентивіруси викликають захворювання повільно, тому інфіковані котиків можуть залишатися на вигляд здоровими протягом багатьох років.
ВІК вражає клітини імунної системи, білі кров’яні тільця, переважно лімфоцити. Вірус порушує нормальну функцію клітин, вбиває або пошкоджує їх.
Перші симптоми захворювання можуть з’явитися з проникненням вірусу в організм – підвищена температура та збільшені лімфовузли. В інших випадках, взагалі ніякі ознаки не проявляться. Період, набуття сили у вірусу 2 – 5 років, тому весь цей час котик може себе почувати абсолютно нормаль.
Симптоматика вірусу імунодефіциту котів.
Ознаки вірусу зазвичай стандартні, як для будь якого захворювання: млявість і втрата апетиту, збільшена температура тіла (більше 39,5), зниження ваги, збільшені лімфовузли, можуть з’являтися супутні хвороби, наприклад, стоматит.
Але особливо треба звернути увагу саме на регулярність захворювань, адже при ВІК коти починають частіше хворіти, загострюються хронічні захворювання, а звичайне лікування перестає діяти.
Обов’язково звертайтесь до ветеринара за тестом на ВІК, для діагностики.
Чи реальне повноцінне життя кота з вірусом імунодефіциту?
Так! Життя з ВІК абсолютно реальне, при тому що воно може бути щасливе і повноцінне. Головне притримуватися рекомендацій лікаря, повноцінне та збалансоване харчування, дієта. Якщо ваш котик ласун людської їжі, то від неї необхідно відмовитись, тому що бактерії можуть спричинити нові захворювання.
Слідкувати за гігієною власного помешкання та туалета котика. Звичайне прибирання з антибактеріальними компонентами вбивають віруси. Регулярне відвідування ветеринара, якому ви довіряєте.
І прийняти думку, що тепер челендж “нагодувати пігулкою”, стане найчастішим у вашому та котячому житті, але це все заради наших улюбленців.
Як передається ВІК?
Найчастіше вірус передається через слину та кров, наприклад, бійка, укуси чи під час вилизування, через спільні миски чи туалет. ВІК може передаватися від матері до кошенят, чи при переливанні крові.
Поки що не доведено, що комахи, наприклад блохи, передають ВІк, але профілактика від паразитів бажана.
Дуже часто він ширится в притулках та серед вуличних котів. Так наприклад, наші ВІК позитивні котики живуть в спеціальних ізольованих боксах. Тому ми намагаємося знайти скоріше родину для котів, адже життя в боксі нудьга.

Превентивні міри.
З медицинского погляду – це вакцинація.
З побутового – звичайна всім знайома гігієна власного помешкання, мити котячі миски, чистити туалет та змінювати наповнювач. Збалансоване харчування та візити до ветеринара.
Якщо ви вирішили взяти іншого котика, обов’язково зробіть додаткові обстеження як власного так и майбутнього улюбленця. Не знаете які, запитайте куратора кота або ветеринара.
З соціальної сторони – стерилізація або кастрація котика, це зменшує агресивну поведінку, а також популяцію хворих.
Ми часто говоримо, що вигул це небезпечна розвага для домашнього хвостика, а тим паче самовигул, оскільки ви ніколи не дізнаєтесь як і з ким ваш вусатий розважається.
Повноцінне життя котика з ВІК реальне, як і здорового, але з допомогою людини. А що таке раз сходили до вет клінікі в порівнянні з безмежною відданістю і любов’ю, яку нам дарують котики?
Підготовлено за матеріалами:
https://icatcare.org/
https://www.rspca.org.uk