fbpx

Чому в Туреччині так люблять котів?

Подорожі – це не тільки приємне дозвілля та модні віяння. Це спосіб пізнавати світ, дізнаватись нове, підкреслювати важливе, розширювати світогляд і вчитися толерантності.

Що ми знаємо про Туреччину? Море, готелі All inclusive та солодощі. Але той хто там хоч раз побував в цій країні завжди скаже КОТИ. Хтось їх любить, хтось ні, але помітять пухнастих всі. Вони повноправні жителі Туреччини. Мені стало цікаво, чому вони здобули таку високу пошану серед двоногих саме в цій країні.

Релігійні переконання.

Історія відносин людей і котів йде глибоко в історію, в релігію. Найпопулярніша та поширена версія, такого шанобливо ставлення – любов пророка Мухаммеда до кота. Пухнастий мисливець врятував пророка від змії, яка заповзла йому в рукав, після такого героїзму коту було даровано 9 життів і унікальну можливість падати на лапи. Подейкують, що Мухаммед відрізав частину свого вбрання, на якому спала кішка, що б її не розбудити. А тепер всі згадаємо, як ми із завмиранням насолоджуємося і запізнюємося всюди, якщо котик задрімав на руках.

Під час молитви улюбленець пророка любив влаштуватися на колінах, з того часу котам Туреччини дозволено знаходиться в мечеті.

У Туреччині говорять: «Якщо ти вбив кота – побудуй мечеть і моли Бога про прощення».

Так само котів було заборонено використовувати як валюту, обмінювати та продавати!

Коти Туреччини
“Якщо у вас є друг, вам дуже пощастило”

Не дивлячись на таку повагу, коти ніколи не були священною твариною. Але подейкують, що після смерті пухнасті можуть доповісти Аллаху про людські діяння.

Особисто мені не довелося поспілкуватися з корінним населенням та дізнатися про актуальність релігійного підтексту, але навіщо поринати в такі деталі?

Об’єктивна любов до котів і ніякої магії.

Для атеїстів існує більш прагматичне пояснення, банальний захист осель від шкідників. Адже коти природжені мисливці, а хто як не вони захистять від мишей, вужів, кротів? Ось вони й стали цінуватися, захисники погребів і запасів.

Коти Туреччини
Щоб замість вірусу поширювалася любов по світу, поставте перед дверима мисочку з водою!

Поява котів в Туреччині, також пояснюють першим проявом дауншіфтінга. Європейські коти втомилися від гамівних, пильних міст, вони подорожували на торгових суднах і залишалися жити в м’якому морському кліматі Туреччини.

Будні турецьких котів.

Багато схожої інформації можна знайти в інтернеті, вона мало чим буде відрізняться. Найбільше говорять про котів Стамбула (хоч це і не столиця Туреччини, але її серце), країна велика і котів на південному березі шанують не менше.

Прогулюючись по курортному містечку Конакли (провінція Анталії), звернула увагу на місцеву їдальню для котів. Рівними купками лежав корм, а поруч стояла вода. До речі, вода стоїть багато де, навіть спостерігала, як чоловік вийшов з дому з пляшкою води, вилив стару воду з миски і налив нову. Чи не зворушливо?

альтанка для котів
Альтанка для котів в готелі

На території багатьох готелів спеціальні альтанки для котиків, з їжею і водою. Навіть обмежувачі швидкості із зображенням кота, діють куди ефективніше.

котячі знаки в Туреччині
“Максимальна швидкість 20”

Для мене, мешканця столиці, дивно бачити міні сад для вуличних котів, біля туристичного, популярного місця в місті – біля пляжу Клеопатри, в Аланії. Уявіть, що в Маріїнському парку виділять шматок землі, поставлять будиночки для котів, будуть регулярно їх годувати і при цьому захищати від нападок? Максимум, в спальному районі, активісти побудують прихисток із фанери.

коти Туреччини
Котопарк в Аланьї

У котопарку, відвідувачі  відпочивають на травичці, а поряд розгулюють коти і спокійно можуть влитися  в компанію і ніхто не прожене вусатого, скоріше це буде проявом поваги з боку кота: «Я дозволяю, людське дитинча, знаходитись біля мене й навіть попестити мене». У такі парки не дозволено підкидати тварин, за це заарештують, а ось якщо вирішите взяти кудлатого, то це тільки вітається.

Особисто мені пощастило і кіт поступився місцем біля фонтанчика з водою. Найбільший прояв поваги.

коти Туреччини

Коти Туреччини за екологію.

Ще одним люблячим жестом стала поява будок з кормом, по території країни, охочий нагодувати кота або собаку «сплатить» пластиковою пляшкою. Два в одному – захист навколишнього середовища і допомогу вуличним котам і собакам.
До речі в Києві також працює така активність, бокси “Япомога”.

Про собак звичайно турки теж не забувають: їжа, вода на вулиці у вільному доступі. Але мені вони траплялися рідше.

Не важливо, чи віриш, ти в те що Мухаммед був кототатом або поважаєш котів за їх допомогу по господарству, найголовніше завжди залишатися людиною. Звичайно ментальну повагу до котів і собак, в Туреччині, підкріпили законом про захист тварин з 2006 року.

коти Туреччини
“Це парк для котів. Буль-ласка, тримайте собаку на повідку”

Команда Cats for Adoption Kyiv допомагаємо столичним котам знайти сім’ю. Допомогти можна тут або прихисти домашнього хижака, яки не мишей, але мух точно ловити буде.