fbpx

Чому коти так люблять сонце?

Кожен власник котика, помічав цей дивний феномен любові до сонячних променів. А скільки смішних мемів можна знайти на просторах інтернету, які пов’язані з цим явищем, відомий в інтернеті, як котячий культ сонця. 

сонце та коти

Отже, ми вирішили розібратися, що до чого, адже не просто так  котики люблять теплі промені. 

Температура тіла котів.

Температура тіла у котів дещо вища за людську, для нас норма 36,6 Со, а для котиків 38,8 Со. Крім того, у них менше теплових рецепторів, ніж у людей. 

Дослідження показали, +50 Со градусів критично спекотно для кота, а от люди в +35Со вже втрачають сили. Ходять плітки, що коротко шерстні пухнасті, більше радіють сонцю, ніж їх довго шерстні родичі.  

Генетична пам’ять.

Пращури домашніх котів – Felis silvestris (латинською) – дикий кіт. Генетично наші пиріжечки, походять від диких, хижих котів, які мешкали в Африці, Європі та Азії близько 10 000 років тому. Перебуваючи в степових, спекотних зонах, вони звикли до сурових умов і ця любов до тепла – це прабатьківська, генетична потреба в пустельній жарі.

Попри те, що домашні мисливці теплостійкі, важливо пам’ятати, що й вони можуть перегріватися. Ніколи не залишайте кота в машині в спекотні дні, це може призвести до перегріву і загрозі життю.

сонце та коти
фото із сайту www.dailymail.co.uk

Особливості сну котика.

Навіть без наукових досліджень, власники котів помічають різницю поведінки вусатого, перед сном. Якщо у квартирі свіжувато, чи змінюється погода в більш холодну сторону, котики шукають більш затишне, та тепле місце. Мостяться під ковдрою, чи туляться до господаря, навіть якщо це не в його моді. Все тому, що під час сну у них знижується температура тіла. Щоб себе захистити від холоду, вони шукають альтернативне тепло.

Джерело енергії.

Уявіть, ваш котик витрачає багато енергії, просто тому що він або вона кіт! 

Вони прораховують свою швидкість, траєкторію та напрям руху, щоб випередити свою здобич. Звичайно в дикій природі, це більше практикується, але не забувайте про генетичну пам’ять. На планування витрачається більше енергії ніж нам здається, а ще ці короткі спалахи швидкості з кімнати в кухню! А ви що думали? Поки ви ще тільки задумали похід до холодильника, ваш кіт вже на крок попереду.  

Звідси, ще одна причина любові котів до сонячних променів. Сонце, додаткове джерело енергії – можна сказати, що коти працюють на сонячній енергії!

Котячий культ сонця
#Бурштин_мріє_про_дім

В мегаполісах, на нижніх поверхах багатоквартирного будинку, сонячні промені, наче свято, тому котики адаптуються і шукають джерело підзарядки у променях бра, чи на клавіатурі ноутбука, у вовняному пледі, затишного місця між людиною та бильцем крісла. 

Котодієта.

Раціон котиків більш білковмісний, а ми, як справжні ЗОШники, знаємо, що білок, це не вуглеводи, якщо нам потрібна енергія ми купляємо Snickers, він нас підзаряджає. 

Тіло кота не може виробляти зайву енергію, необхідну для збереження тепла в холодному кліматі та й Snickers, йому не можна. І тому нестача вуглеводів, замінюється любов’ю до сонця. Так, що те що котики ходять у власній шубці нічого ще не означає. 

Котячий культ сонця.

Котячий культ сонця
фото із сайту www.dailymail.co.uk

Отже, за таким культом сонця ховається не проста любов до променів, а складана фізіологія, психологія та генетика котика. Хоча, можливо вони просто дають нам ще одну причину милуватися ними, мов промовляють: “Люби мене, людино, я прекрасний.”

Особливо складно в холодну пору року вуличним котикам. Як ми розуміємо наявність шерсті, не вирішує питання тепла. Більшість безхатьків ховаються в підвалах багатоквартирних будинках та гріються на теплошляхопроводах. Звичайно всіх забрати додому ми не в змозі, але допомогти можемо. Купіть пакетик корма, пустіть в під’їзд, ні в якому разі не перекривайте шлях до підвалу. Є можливість збудувати хатинку, вуличні котики, будуть тільки вдячні. 

Підтримайте нас в активній роботі, а можливо все ж таки варто стати котозалежним як Фредді Мерк’юрі та забрати додому. Ми підкажемо, як адаптувати вуличного котика до домашнього життя.

Команда Cats for adoption Kyiv

сонце та коти

Матеріал створено за натхненням www.thehonestkitchen.com