fbpx

Втрата улюбленця. Як впоратись?

Привіт, сьогодні я напишу Вам від свого імені. Поспілкуймося про те що болить? Втрата улюбленця – можливо цей пост буде Вам корисним, якщо Ви втрачали свого улюбленця і страждаєте від цього, або страшенно боїтесь його втратити або давно щось не можете собі пробачити.

Першого свого хвостика я втратила 7 років тому. Звичайний, але такий зворушливий смугастик – кошеня Данічка (саме він на наступних фото). Мій улюблений хлопчик, йому було 7 місяців, вірусний перитоніт. Це була трагедія, і я ніяк не могла повірити, що він помре, не могла змиритися і все. Дуже довго переживала його смерть і звинувачувала себе буквально у всьому (хоч Данічка і отримував все необхідне лікування в найкращій на той момент за відгуками клініці у Києві). Я постійно прокручувала весь хід його хвороби, згадувала, що і коли можливо зробила не так, і як можна було по-іншому і можливо б…тоді все було по-другому…Час мене вилікував, але не дав усвідомлення.

Втрата улюбленця

Після Данічки за 7 років волонтерства було близько 30 підопічних, які лікувалися і помирали від різних хвороб і ситуацій. Моя реакція якийсь час була приблизно така  – сильні переживання, звинувачення, «розбір польоту – помилки і як можна було зробити», а потім знову час все розставляв на свої місця.

Згодом, з досвідом, прийшло розуміння дуже важливих, як на мене, речей. Тепер вони мені допомагають переживати тяжкі втрати.

По-перше, я вже не так боюся, як раніше. Я дуже не хочу втрачати своїх хвостиків, роблю все можливе, щоб цього не сталося. Але я вже не так сильно боюся отримати погані новини, я не боюся бути поруч. Я не боюся дивитися своєму хвостику у вічі. І не тікаю, коли йому погано. Я просто поруч. Вони це відчувають. І коли потрібно відпустити, тримаю його за лапку, говорю, щось спокійно і ніжно, і бачу, як він засинає. Я готова переживати це знову і знову. Бо я усвідомила, що приходить момент, коли від нас вже нічого не залежить. Що вже не важливо, яким чином так сталося. Що зараз саме час просто прийняти факт. Примиритися. Набратися добрих вібрацій і просто передати їх хвостику.

Дякуємо, що підтримуєте наш проєкт, ваша допомога надає можливість рятувати багатьох котиків, які потрапили у скруту. Ваша поміч дає шанс нашим заслаблим підопічним знаходитись в комфортних умовах в клініках, та отримувати належне лікування.   

Ваша Вікторія засновниця проєкту Cats for adoption Kyiv.