fbpx

Всесвітній день захисту тварин!

Сьогодні Всесвітній день захисту тварин! 🐱🐶🦊🐆🐎🐮🦒🦥
В цей день нам є що сказати, є про що помріяти, а також, є над чим працювати, для того щоб наш  світ дорослих людей з кожним новим днем ставав трішки кращим, з кожним маленьким кроком трішки світлішим, ще трішки гуманнішим, трішки чеснішим і доброзичливішим до всіх живих істот.

Тварини  – наші сусіди по планеті.

Вони б мусили приходити в цей світ  вільними, зі своїми правами та свободами, а ми, люди, мали б з повагою відноситися до них, піклуватися там де це потрібно і не втручатися там, де тваринам краще без нас. Тварини відчувають біль, страх, голод, спрагу, так само, як людина.

Чули про Концепцію п’яти свобод тварин?

Вона включена до світової декларації добробуту тварин (Universal Declaration on Animal Welfare) та включає в себе:

1.     Свободу від голоду і спраги — шляхом надання доступу до води та їжі, які підтримують гарне здоров’я і активність.

2.     Свободу від дискомфорту — шляхом надання відповідного середовища для проживання, включаючи житло і місце для сну та відпочинку.

3.     Свободу від болю, травм або хвороби — шляхом надання превентивних заходів або ранньої діагностики та лікування.

4.     Свободу природної поведінки — шляхом надання достатнього місця, відповідних сприятливих умов і пристосувань, а також компанії собі подібних.

5.     Свободу від страху і стрессу — шляхом забезпечення відповідних умов і відносини, які виключають моральні страждання.

І навіть ,якщо на перший погляд, нам здається, що ми не шкодимо тваринам, то це нажаль не так. В кожному нашому побутовому кроці, на превеликий жаль, є шкода планеті та використання тварин. Наша задача – бути відкритими до нової інформації, осмислювати свої дії і їх наслідки і приймати рішення, які дозволять жити на цій планеті з меншою, і меншою шкодою для всіх живих істот.

Шлях до справжнього піклування про планету  – може стати для нас надзвичайним,  приємним, неймовірним досвідом, навіть, якщо він почнеться з самих маленьких кроків, ми чітко усвідомлюватимемо, що рухаємось у вірному напрямку!

У нас є свій список кроків до кращого майбутнього) Ділимося з Вами. Будь-ласка, доповніть його Вашими цінностями та лайфхаками:

1. Стерилізуємо та відповідально утримуємо домашніх тварин.
2. Допомагаємо безпритульним тваринам та зменшуємо їх кількість гуманними методами
3. Не експлуатуємо тварин: не ходимо в зоопарки, дельфінарії, зоокуточки, екзопарки, не фотографуємось з тваринами, не катаємо дітей на поні, не запрошуємо дресированих чи екзотичних тварин на свята.
4. Не носимо натуральне хутро, не носимо шкіряний одяг, не носимо шкіряних аксесуарів, мінімізуємо покупки взуття з натуральної шкіри і за можливості віддаємо перевагу еко-шкірі.
5. Вибираємо косметику та побутову хімію, яка не тестується на тваринах. Даємо відповідний запит продавцям.
6. Відповідально споживаємо: не робимо непотрібні, спонтанні покупки, споживаємо менше м’яса, яєць, молока, риби.
7. Купуємо менше одягу, але кращої якості. Непотрібний одяг менше викидаємо, а більше віддаємо на благочинність чи переробку.
8. Використовуємо менше пластику – стаканчики, трубочки, пакети, будь-які пластикові речі одноразового використання – скажемо їм «па-па»?
9. Сортуємо сміття. Починаємо хоча б з самого простого – пластик, скло, папір, органіка.
10. Не смітимо навколо. Своє сміття забираємо з собою.